AKTIVITETSKALENDER

Evt. ændringer i kalenderen vil blive opdateret her på hjemmesiden.

14. august Generalforsamling og Lynmesterskab 2018
21. august Helsingør Byturnering ’18 | Runde 1 & 2
28. august Helsingør Byturnering ’18 | Runde 3 & 4
4. september Helsingør Byturnering ’18 | Runde 5 & 6
11. september Sparekassen Sjælland-Fyn Nordkyst Cup 2018 | Runde 1
18. september Sparekassen Sjælland-Fyn Nordkyst Cup 2018 | Runde 2
25. september Sparekassen Sjælland-Fyn Nordkyst Cup 2018 | Runde 3
2. oktober Sparekassen Sjælland-Fyn Nordkyst Cup 2018 | Hængepartier
9. oktober Sparekassen Sjælland-Fyn Nordkyst Cup 2018 | Runde 4
16. oktober Sparekassen Sjælland-Fyn Nordkyst Cup 2018 | Runde 5
23. oktober Sparekassen Sjælland-Fyn Nordkyst Cup 2018 | Runde 6
28. oktober Holdturnering 2. division gr. 1 | 1. runde | Hjemme mod K41
28. oktober Holdturnering Mesterrækken | 1. runde | Hjemme mod Fredensborg Hygge Klub 1
30. oktober Sparekassen Sjælland-Fyn Nordkyst Cup 2018 | Hængepartier
2. november Holdturnering B-rækken | 1. runde | NSK 1
6. november Sparekassen Sjælland-Fyn Nordkyst Cup 2018 | Hængepartier
13. november LYN CUPPEN | ÉN AFTEN ÉN VINDER
18. november Holdturnering 2. division gr. 1 | 2. runde | Ude mod Seksløberen
18. november Holdturnering Mesterrækken | 2. runde | Ude mod Hillerød 2
20. november Holdturnering B-rækken | 2. runde | Hjemme mod Frederiksværk 2
27. november SLUTSPILSLYN
4. december Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 1. runde
9. december Holdturnering 2. division gr. 1 | 3. runde | Ude mod Allerød
9. december Holdturnering Mesterrækken | 3. runde | Hjemme mod Roskilde 1
11. december Holdturnering B-rækken | 3. runde | Ude mod Hillerød 4
18. december Juleafslutning med Julebanko
8. januar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 2. runde
13. januar Holdturnering 2. division gr. 1 | 4. runde | Hjemme mod Øbro 2
13. januar Holdturnering Mesterrækken | 4. runde | Ude mod Frederikssund 1
15. januar Holdturnering B-rækken | 4. runde | Hjemme mod Furesø 2
22. januar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | Opsamlingsrunde
27. januar Holdturnering 2. division gr. 1 | 5. runde | Ude mod Odysseus 1
27. januar Holdturnering Mesterrækken | 5. runde | Hjemme mod Allerød 2
29. januar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 3. runde
30. januar Holdturnering B-rækken | 5. runde | Ude mod Frederiksværk 1
5. februar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 4. runde
12. februar Foredrag / Undervisning / Teori
19. februar Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | Opsamlingsrunde
24. februar Holdturnering 2. division gr. 1 | 6. runde | Hjemme mod Nørrebro
24. februar Holdturnering Mesterrækken | 6. runde | Ude mod Hillerød 3
26. februar Holdturnering B-rækken | 6. runde |Hjemme mod Frederikssund 2
5. marts Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 5. runde
10. marts Holdturnering 2. division gr. 1 | 7. runde | Fællesafslutning mod BMS 2
10. marts Holdturnering Mesterrækken | 7. runde | Fællesafslutning mod Sjælsø 1
14. marts Holdturnering B-rækken | 7. runde | Fællesafslutning mod Allerød 4
19. marts Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 6. runde
26. marts Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | Opsamlingsrunde
2. april Helsingør Klubmesterskab 2018-19 | 7. runde

 

Skakhygge